https://androidzoom.ir/wp-content/uploads/2018/10/touchbar-android-310x165.jpg

ایجاد دکمه میانبر روی صفحه نمایش اندروید + ویدیو

ما روزانه در گوشی اندرویدی خود بسیاری از بخش های همانند وای فای یا داده همراه ، نور صفحه یا چرخش صفحه و … را فعال یا غیرفعال می کنیم که برای فعالسازی هر کدام باید وارد بخش مورد نظر آن شد که می تواند وقت گیر باشد و یا شما از فعال کردن آن منصرف شوید . امروز ما با معرفی برنامه تاچ بار Touch Bar مشکل شما را بطور کامل حل خواهیم کرد . این برنامه می تواند میانبر هر بخش از گوشی شما را در صفحه نمایش شما بیآورد و برای همیشه هر بخش از گوشی (نور صفحه ، وای فای ، پخش موزیک و …) را درون نواری در پایین صفحه نمایش خود داشته باشید و از آن استفاده کنید . با استفاده از این برنامه ی توانید یک میانبر برای هر بخش از گوشی حتی برنامه ها ایجاد کنید و از آن استفاده کنید . در ادامه کار با برنامه بطور کامل آموزش به همراه ویدیو آموزش داده شده است . با ما همراه باشید.

دریافت برنامه Touch Bar

برنامه 3.6 مگابایتی TouchBar for Android Pro را به عنوان بهترین و کامل ترین برنامه در بخش خود به شمار میرود این برنامه که زیاد معروف نیست بسیار کامل است و با بیش از 500 دانلود در گوگل پلی توانسته رتبه 4.4 را از 5 کسب کند . این برنامه را دانلود و نصب نمایید

آموزش فعالسازی برنامه

آموزش ویدیویی کار و فعالسازی برنامه

 

پس از نصب برنامه را اجرا کنید تا با صفحه زیر رو به رو شوید . در این صفحه باید 3 دسترسی اصلی را به برنامه بدهید .

3 دسترسی اصلی برنامه
3 دسترسی اصلی برنامه

برای این کار روی هر کدام کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوط به بخش مورد نظر شوید و پس از یافتن اسم برنامه وارد بخش برنامه شوید وسپس آن را فعال کنید . همانند تصویر زیر :

فعالسازی برنامه
فعالسازی برنامه

پس از دادن اجازهه دسترسی به برنامه ، برنامه فعال می شود و می توانید برای استفاده از آن وارد آن شوید .

در اینجا گزینه های بسیاری مشاهده می کنید که ما به ترتیب تمامی این بخش ها و گزینه ها را به شما توضیح خواهیم داد .

بخش اول :  Configurations (پیکر بندی)

در این بخش شما گزینه هایی برای پیکربندی کلی برنامه مشاهده خواهید کرد که در ادامه هر بخش را به شما توضیح خواهیم داد .

Configurations (پیکر بندی)
Configurations (پیکر بندی)

Shortcut on home screen میانبر روی صفحه اصلی : با انتخاب این بخش می توانید یک شرت کات و میانبر برنامه روی صفحه اصلی گوشی خود ایجاد کنید و دسترسی به برنامه و دکمه ها را سریع تر کنید .

Hide navigation bar پنهان کردن نوار دکمه ها : این بخش که نیاز به روت دارد می تواند نوار هایی همانند نوار دکمه ها (برای گوشی هایی که دکمه فیزیکی ندارند) را پنهان کند تا مزاحم شما نشود .

Compact Modes حالت جمع شدن نوار : در این بخش بسیار جالب می توانید نوار این برنامه را مخفی کنید و در یک دکمه جمع کنید . با این کار این نوار همیشه و هرجا مزاحمتان نخواهد بود و در صورت نیاز می توانید آن را باز یا بسته کنید .

حالت جمع شدن نوار
حالت جمع شدن نوار

Options for compact mode تنظیمات حالت جمع : این بخش که مروبط به بخش قیبل میباشد می تواند منوی جمع یا باز شما را بصورت اتوماتیک مخفی کند ، یعنی پس از مدتی انتخابی منوی ظاهری اگر از آن استفاده نشود جمع و مخفی می شود .

Vibration  لرزش : این بخش که مروبط به بخش قیبل میباشد می تواند منوی جمع یا باز شما را بصورت اتوماتیک مخفی کند ، یعنی پس از مدتی انتخابی منوی ظاهری اگر از آن استفاده نشود جمع و مخفی می شود .

Lock screen صفحه قفل : در این بخش می توانید منوی جدید را در صفحه قفل هم مشاهده کنید و با فعال کردن این گزینه منوی این برنامه در صفحه قفل نیز قابل استفاده میباشد .

Start after bot  فعال شدن برنامه پس از ریست  : اگر گزینه این بخش را فعال کنید ، برنامه پس از هر بار ریست گوشی شما بصورت خودکار فعال می شود و نیاز به فعالسازی آن نیست .

Start after bot  فعال شدن برنامه پس از ریست
Start after bot

بخش دوم :  Customizations (شخصی سازی تم برنامه)

در این بخش گزینه هایی برای تغیر رنگ دکمه ها وجود دارد . در اینجا می توانید برای دکمه های موجود در این منو رنگ انتخاب کنید و یا عکس و آیکون آنها را تغیر دهید و مطابق سلیقه خود تنظیم کنید .

یکی از گزینه های دیگر این بخش ، تایین نام هر آیکون و دکمه هست . اگر نمایش نام دکمه را فعال کرده باشید می توانید نامی دلخواه برای دکمه های این منو انتخاب کنید تا نمایش داده شوند .

Customizations (شخصی سازی تم برنامه)
Customizations (شخصی سازی تم برنامه)

بخش سوم : docks (دکمه ها)

در این بخش می توانید دکمه های موجود در این منو را شخصی سازی کنید . گزینه های زیادی برای انتخاب دکمه ها وجود دارد و همچنین این منو دارای صفحه هایی میباشد که با اسکرول کردن آن نمایش داده می شوند و می توانید با تنظیمات این بخش آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید .

 docks دکمه ها
docks دکمه ها

Docks Order ترتیب منو ها : در این بخش می توانید ترتیب صفحه های منو را شخصی سازی کنید . همانطور که می دانید برای هر بخش از گوشی یک صفحه (صفحه پخش موزیک ، صفحه تنظیمات دیتا و …) جدا وجود دارد و میتوانید ترتیب آن ها را در این بخش تعیین کنید .

Button Docks دکمه های منو : در این بخش می توانید دکمه های هر صفحه منو را شخصی سازی کنید . می توانید یک آیکون ، نام ، دستور و ساخت یک منو جدید با برنامه های دلخواه ایجاد کنید و آن را در لیتس منو های خود اضافه کنید .

 دکمه های منو
دکمه های منو

Music Docks دکمه موزیک  : در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به صفحه و دکمه پخش موزیک در صفحه های این برنامه را تغیر دهید و تنظیمات آن را مطابق میل خود تنظیم کنید .

Widget Docks دکمه های ویجت : در این بخش می توانید ویجت ها را به عنوان یک صفحه جدید در این برنامه ایجاد کنید و در میان صفحه های این منو مشاهده و استفاده کنید . ویجدت ها در این بخش بطور دقیق نمایش داده میشوند .

 در نهایت

در نهایت که برنامه را مطابق سلیقه و میل خود تنظیم کردید باید ان را فعال کنید تا روی گوشی شما فعال باشد و از آن بتوانید استفاده کنید . برای فعالسازی برنامه باید روی دکمه ای که همانند دکمه Play در ابتدای صفحه وجود داشت کلیک کنید تا بلا فاصله برای شما فعال و قابل استفاده باشد .

دکمه اجرای برنامه
دکمه اجرای برنامه

و سپس :

دکمه نمایشی
دکمه نمایشی
ایجاد دکمه میانبر روی صفحه نمایش اندروید + ویدیو
از 1 تا 5 ستاره به این پست امتیاز دهید:

منبع: اندروید زوم
بازدید: 11
ارسال نظر
محبوبترین های روز