https://androidzoom.ir/wp-content/uploads/2019/01/OnePlus7-3-310x165.jpg

تازه‌ترین اخبار OnePlus 7: تغییرات اساسی در طراحی ظاهری

شاید تا چند سال پیش، نام One Plus شما را یاد سری گوشی‌های هوشمند و پرچم‌دار HTC می‌انداخت. اما امروزه این نام، یک برند کامل تولید گوشی همراه است که توانسته در این بازار پیچیده، نامی برای خود دست‌وپا کند. گوشی هوشمند One Plus 6T در نوامبر 2018 عرضه شد و توجه زیادی را به‌سوی خود جلب کرد. اما شایعه‌های زیادی درباره ارائه One Plus 7 در سال جدید میلادی شنیده می‌شود. شاید تا چند ماه دیگر و اوایل تابستان 2019، شاهد عرضه نسخه جدید این گوشی هوشمند باشیم که طبق شواهد، قرار است گامی رو به جلو برای این برند باشد. اگرچه هنوز جزئیات این قابلیت‌ها و مشخصات جایی درز پیدا نکرده است، ولی انتظار می‌رود که One Plus 7 توجه‌ها را به سوی خود جلب نماید. در سال‌های اخیر، نسخه‌های 4 و 5 و 6 این برند، در تابستان معرفی شدند و انتظار می‌رود که در اوایل تابستان سال جدید نیز، شاهد نسخه بعدی این گوشی هوشمند باشیم.

قیمت نسخه هفتم در چه بازه‌ای خواهد بود؟

از دیدگاه میزان بودجه لازم برای خرید نسخه بعدی، باید بگوییم که طبق تاریخچه قیمت‌های این گوشی در سال‌های گذشته، انتظار می‌رود که بین 450 الی 500 یورو باشد. نسخه اول این گوشی با قیمت 219 یورو ارائه شد که قابل رقابت با گوشی‌های هم‌رده خود بود و حتی از آن‌ها نیز اقتصادی‌تر تلقی می‌شد. این روند به همین روال ادامه داشت تا در اوایل سال 2017، نسخه پنجم با قیمت 449 یورو و ششم با 469 یورو عرضه شدند. آخرین نسخه یعنی One Plus 6T که در نوامبر 2018 عرضه گردید، قیمتی حدود 499 یورو دارد و انتظار می‌رود نسخه هفتم نیز بین 450 تا 500 یورو قیمت‌گذاری شود.

قابلیت‌ها و مشخصات آن چه خواهد بود؟

از دیدگاه ظاهری، باید بگوییم که طبق تصاویر مفهومی Render شده از آن ارائه شده، گوشی بسیار جذاب و زیبایی خواهد بود. گوشی‌های سامسونگ در نسخه S10 خود دارای طراحی این‌چنین هستند و دوربین سلفی با یک نقطه روی صفحه نمایش نمایان می‌شود و جای زیادی را نخواهد گرفت. بنابراین انتظار می‌رود که One Plus 7 نیز چنین سبک طراحی مدرنی را دنبال کند. البته باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این ایده عملی خواهد شد یا خیر. تمامی اخباری که درباره طراحی این نسخه از گوشی One Plus ارائه می‌شود، شایعه‌ای بیش نبوده و هنوز قطعیتی درباره ویژگی‌های ظاهری آن وجود ندارد. یک صفحه نمایش با رزولوشن 1080 از نوع AMOLED چیزی است که انتظار می‌رود در نسخه هفتم نصب شود. از دیدگاه سخت‌افزار درونی نیز، گوشی‌های One Plus همیشه جزو پیشتازان استفاده از جدیدترین چیپ‌های کوالکام (Qualcomm) بوده‌اند و به نظر نمی‌رسد که این روند متوقف شود. ابعاد گوشی نیز همان روند تغییر اندازه با ثابت نگه داشتن نسبت طول و عرض را دنبال خواهد کرد و تغییر زیادی از این منظر موردانتظار نیست. همچنین به نظر می‌رسد که با فراگیر شدن عرضه گوشی‌ها با دوربین سه‌گانه در دنیای امروز، One Plus 7 نیز نسخه‌ای از این دوربین‌های جذاب را در خود داشته باشد. در ادامه انتظار می‌رود که نسخه هفتم یکی از اولین گوشی‌های منطبق با استاندارد مخابراتی نسل پنجم یعنی 5G باشد که صرفه اقتصادی نیز در آن رعایت شود. نسل پنجم ارتباطی به زودی فراگیر خواهد شد و مدیران One Plus تائید کرده‌اند که از Qualcomm 4G/5G در گوشی‌های خود استفاده می‌کنند.

بنابراین به نظر می‌رسد که به زودی اخبار خوبی از ارائه یک گوشی مناسب و جذاب از سوی One Plus را بشنویم، اگرچه این انتظار تا اوایل تابستان امسال طول خواهد کشید.

تازه‌ترین اخبار OnePlus 7: تغییرات اساسی در طراحی ظاهری
از 1 تا 5 ستاره به این پست امتیاز دهید:

منبع: اندروید زوم
بازدید: 12
ارسال نظر
محبوبترین های روز