https://androidzoom.ir/wp-content/uploads/2019/02/gsmarena_007-310x165.jpg

بررسی تخصصی دوربین 48 مگاپیکسلی شیائومی ردمی نوت 7

به تازگی شرکت شیائومی گوشی Redmi Note 7 را با دوربین 48 مگاپیکسلی روانه بازار کرده است. حضور این سنسور 48 مگاپیکسلی به طور قطع می‌تواند تصاویر زیبایی را در روز و شب به ثبت برساند. در ادامه همراه وبسایت اندرویدزوم باشید تا به بررسی دوربین این گوشی بپردازیم.

مشخصات کلی دوربین گوشی Redmi Note 7سنسور 48 مگاپیکسلی گوشی ردمی نوت 7 کمی بزرگ است البته اندازه پیکسل‌ها بیشتر از 0.8 میکرومتر نیست. این حسگر از سیستم چینش بایر چهارگانه استفاده می‌کند که بدین معنی است که چهار پیکسل در یک مربع چیده شده و یک رنگ را فیلتر می‌کنند. بنابراین این سنسور در واقع همانند یک سنسور 12 مگاپیکسلی عمل می‌کند که پیکسل‌هایش 1.6 میکرومتر است. در مورد اینکه آیا واقعا این حسگر می‌تواند عکسی با کیفیت 48 مگاپیکسل بگیرد هنوز شک وجود دارد. تنها مزیت فعلی این سنسور نسبت به سنسورهای 12 مگاپیکسلی کیفیت بهتر و نویز کمتر موجود در عکس با وجود بالا بودن مقدار ایزو تصویر است.

برای شناخت بهتر سنسور 48 مگاپیکسلی سونی میتوانید پست زیر را مطالعه کنید :

بررسی تخصصی سنسور 48 مگاپیکسلی سونیدوربین دوم گوشی Redmi Note 7 از یک حسگر 5 مگاپیکسلی استفاده می‌کند که برای ایجاد عمق در تصاویر به خصوص پرتره استفاده می‌شود. دوربین سلفی این گوشی نیز یک سنسور 13 مگاپیکسلی است که از چندین ویژگی نظیر عکاسی HDR، حالت پرتره، هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

منوهای دروبینبرنامه اصلی دوربین گوشی شیائومی چندان تغییری نسبت به گذشته نکرده است. با کشیدن صفحه به سمت راست یا چپ تغییر در حالت‌های عکاسی را شاهد هستیم و می‌توانید تنظیمات اضافه‌ای را نیز در بخش بالایی برنامه مشاهده کنید. در این قسمت تنظیماتی نظیر زیباتر کردن تصویر، HDR، هوش مصنوعی، حالت ویدئو و کیفیت تصویر را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین برای ثبت تصویر با کیفیت 48 مگاپیکسل باید به بخش تنظیمات رفته و حالت حرفه‌ای را فعال کنید.

کیفیت تصاویر در روزدر ادامه می‌توانید چند تصویر که در روز ثبت شده‌اند را مشاهده کنید که می‌تواند تاییدی بر کیفیت حسگر گوشی Redmi Note 7 باشند. زمانی که نور به اندازه کافی به حسگر برسد می‌توانید انتظار یک عکس با کیفیت خوب را داشته باشید. البته اگر حالت اتوماتیک را فعال کنید تصاویر تاحدی تاریک‌تر ثبت می‌شوند و کنتراست تصویر تا حدی بالا می‌رود که سبب ایجاد سایه در تصویر می‌شود. البته یک مشکل دیگر در تصاویر ثبت شده توسط این دوربین مشاهده می‌شود و آن رنگ سرخالی قابل توجه‌ای است که در برخی از تصاویر ایجاد شده است که حاکی از وجود مشکل در بالانس نور سفید در برخی تصاویر است.

خوشبختانه حالت HDR تاحد زیادی توانسته است مشکلات موجود در تصاویر را رفع کند. زمانی که این گزینه فعال شود، تصاویر به طور قابل توجه‌ای روشن‌تر خواهند شد و می‌توان جزئیات بیشتری را در آن‌ها مشاهده کرد. از سوی دیگر، هایلایت‌ها در حالت HDR روشن‌تر از مقداری که باید باشند می‌شوند و تاحدی سبب می‌شود که نویز در تصویر ایجاد شود. می‌توانید این تصاویر را در ادامه مشاهده کنید.

هوش مصنوعی چندان تاثیری در ثبت تصاویر با کیفیت ندارد اما در انتخاب صحنه درست می‌تواند موثر باشد ولی همانطور که عنوان شد تاثیر چندانی در تغییر رنگ‌ها و یا کنتراست ندارد. همانطور که پیشتر بیان شد برای ثبت تصاویر با کیفیت 48 مگاپیکسل باید حالت حرفه‌ای را فعال کرد. در این حالت تصاویر نویز بیشتری پیدا کرده و برخی جزئیات در تصویر از بین می‌روند. بنابراین کیفیت 12 مگاپیکسل برای ثبت تصویر توصیه می‌شود. می‌توانید تصاویر ثبت شده با کیفیت 48 مگاپیکسل را در ادامه مشاهده کنید.

کیفیت تصاویر در شبدر مورد عکاسی در نور کم و شب باید گفت که دوربین گوشی ردمی نوت 7 توانسته از این امتحان با موفقیت بیرون بیاید. در تصاویر ثبت شده با این دوربین هیچ نویز قابل توجه‌ای دیده نشده و جزئیات تصاویر قابل قبول است. با توجه به نوع چیدمان پیکسل‌ها در این حسگر، این گوشی می‌تواند در ایزوهای بالا تصاویر روشن‌تری را نسبت به گوشی‌هایی چون Mi Max 3 ثبت کند.

حالت شبانه دوربین واقعا تغییر محسوسی را ایجاد می‌کند. این حالت با بازیابی سایه روشن‌ها و ازبین بردن سایه‌ها سبب ثبت تصاویری واضح و بدون نویز می‌شود. نکته قابل توجه در مورد این حالت این است که محدوده نورهای روشن تا تاریک نسبت به حالتی که از HDR استفاده کنید کوچکتر می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که همواره HDR را فعال کنید. در ادامه می‌توانید تصاویری که با حالت شبانه ثبت شده‌اند را مشاهده کنید.

حالت پرترهپرتره‌ها توسط دوربین گوشی Redmi Note 7 واقعا به خوبی ثبت می‌شوند. در تصاویر به ثبت رسیده توسط این دروبین جزئیات به خوبی قابل مشاهده هستند. هرچند تار شدن پس زمینه شاید مانند سایر گوشی‌ها چندان قوی نباشد. به بیانی دیگر باید تصاویر مختلفی از فاصله‌های متفاوتی بگیرید تا بتوان بهترین افکت پرتره را به دست آورد. اما با این حال این گوشی می‌تواند تصاویر پرتره مناسب و قابل قبولی را ثبت کند.

سلفیدر مورد ثبت سلفی نیز توسط گوشی Redmi Note 7 باید گفت که این تصاویر نیز قابل قبول و مناسب هستند. حسگر 13 مگاپیکسلی این گوشی می‌تواند جزئیات مناسبی را به ثبت برساند. حالت پرتره نیز با وجود اینکه محدودیت‌هایی در سخت افزار دوربین جلو وجود دارد قابل قبول است.

ضبط ویدئوضبط ویدئو با گوشی ردمی نوت 7 تاحدی محدود شده است و تنها می‌توان کیفیت 1080 با نرخ فریم 30 یا 1080 با نرخ فریم 60 را ضبط کرد. محدود شدن ضبط ویدئو به این دو کیفیت جای تعجب دارد زیرا این گوشی از پردازنده اسنپ دراگون 660 بهره می‌برد که می‌تواند کیفیت 2160 با نرخ فریم 30 را پشتیبانی کند. البته در صورتی که از برنامه‌ای ثانویه برای ضبط کیفیت 4K استفاده شود این دوربین می‌تواند از پس آن نیز بربیاید و به نظر می‌رسد که این ویژگی به خاطر اهداف بازاریابی در آن قرار داده نشده باشد.

فیلم برداری با کیفیت 1080 و نرخ فریم 30

 

فیلم برداری با کیفیت 1080 و نرخ فریم 60

دوربین گوشی همچنین می‌تواند ویدئوهای صحنه آهسته را با کیفیت 1080 یا 720 در نرخ فریم 120 ضبط کند. همچنین امکان انتخاب بین انکودرهای 264 و 265 در این حسگر وجود دارد. در مورد عملکرد دوربین در حالت ویدئو، گوشی Redmi Note 7 تا حدی یادآور گوشی شیائومی می 8 لایت است. محدوده پویای زیادی وجود ندارد اما کنتراست ویدئو مناسب است و ویدئو تا حدی نویز دارد، حتی زمانی که ویدئو در روز ضبط شود.

بررسی تخصصی دوربین 48 مگاپیکسلی شیائومی ردمی نوت 7
از 1 تا 5 ستاره به این پست امتیاز دهید:

منبع: اندروید زوم
بازدید: 28
ارسال نظر
محبوبترین های روز