https://androidzoom.ir/wp-content/uploads/2019/03/gomrok-310x165.jpg

اخبار جدید رجیستری گوشی های مسافری (اتصال به سرور همتا)

بروزرسانی 1397-12-20: اتصال سامانه گمرک به سرور همتا جهت استعلام IMEI

اتصال سایت گمرک به سرور های همتا
اتصال سایت گمرک به سرور های همتا

عصر روز دوشنبه 20 اسفند ماه سامانه رسمی گمرک به سرورهای همتا جهت استعلام شناسه IMEI کاربران متصل شد. در ابتدای امر بدلیل مشکلات دریافت اطلاعات کاربران از همتا، امکان استفاده از سایت وجود ندارد. امید است در روزهای آتی مشکلات رفع شود

بروزرسانی 15 اسفند 97

اطلاعیه جدید شرکت گمرک : 

قابل توجه کلیه مسافرین گرامی و متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری

فایل جدید حاوی اطلاعات ثبت شده گوشی های تلفن همراه مسافری در سامانه گمرک ( از تاریخ 97/12/06 تا تاریخ 97/12/15 ساعت 8 صبح ) از گمرک ایران به وزارت صمت (همتا) ارسال شد.

بدیهی است فعال سازی گوشی های تلفن همراه می بایست از طریق سامانه همتا صورت گیرد.

بروزرسانی 14 اسفند 97

دسترسی سایت گمرک از 14 اسفند تا اطلاع ثانویه آزاد شد. کاربران عزیز میتوانند از طریق سایت رسمی گمرک اقدام کنند یا کار ثبت رجیستری دستگاه خود را به کارشناسان ما بسپارند. کارشناس امورات گمرکی با هزینه دستمزد حدود 35 هزار تومان کلیه اقدامات لازم برای دریافت کد فعالسازی دستگاه شما را پیگیری خواهند کرد.

فرم ثبت گوشی مسافری توسط کارشناسبروزرسانی 11 اسفند 97

طی چند روز اخیر باز حاشیه های مختلف در زمینه ثبت گوشی های مسافری و اعتصاب برخی فروشندگان و نگرانی خریداران از تکلیف ثبت و فعالسازی گوشی های تلفن همراهشان بلاخره امروز طی جلسه ای فی مابین معاونت کالای قاچاق و فعالان بازار تصمیم جدید بر این شده تا روال ثبت گوشی ها تا اطلاع ثانوی به حالت قبل برگردد لذا مسافران و یا خریداران داخلی که گوشی تهیه کرده اند هم اکنون میتوانند اقدام به ثبت و فعالسازی دستگاه هوشمند خود کنند.

منبع : خبرگزاری فارس

وویس غیر رسمی مربوط به بازگشایی مجدد سایت گمرک:

https://androidzoom.ir/wp-content/uploads/2019/03/media.io_audio_2019-03-02_17-38-09.mp3

همانطور که میدانید بازار گوشی های هوشمند اینروزها بسیار پرتلاطم بوده و شاهد چالش بین سه ضلع یک مثلث یعنی فروشنده ، خریدار و نهادهای دولتی ثبت و رجیستری گوشی ها (سامانه همتا ، سامانه گمرک) بوده ایم. اما برای مدت چند ماه بود گمرک خبر از تغییر روال ثبت گوشی ها داده بود و این در حالی است که هزاران فروشنده و خریدار از طریق سامانه ثبت گوشی های مسافری اقدام به ثبت اطلاعات و پرداخت گمرک دستگاههای خود کرده اند و سپس کد فعالسازی خود را از سامانه همتا دریافت و یا هنوز منتظر دریافت کد فعالسازی 6 رقمی از سوی همتا هستند.

اما از امشب (7 اسفند 1397) سامانه ثبت گوشی های مسافری گمرک با تغییراتی در هنگام ثبت دستگاهها مواجه شده که برای ثبت باید شماره پاسپورت شخص مورد نظر از سوی سامانه استعلام شود که از کدام مرز و پایانه دستگاه وارد کشور شده است و ظاهرا سیاست گمرک از انجام اینکار، اختصاص این سامانه تنها به گوشی های مسافرانی است که دستگاه خود را طی یک بازه زمانی مشخص (ممکن است سی روزه) با پاسپورت شخصی خود وارد کشور کرده اند اما سوال اصلی اینجاست تکلیف تعداد زیادی گوشی بدون کد و رجیستر نشده در بازار چه میشود ؟

تغییر روند ثبت گوشی های مسافری در سامانه گمرک
تغییر روند ثبت گوشی های مسافری در سامانه گمرک

اما اندرویدزوم که پیشتر هم همراه مردم و فروشندگان موبایل در تسهیل روند ثبت و پیگیری مراحل رجیستری گوشی های هوشمند بازار بوده است هم اکنون با تغییر روند این سیاست درحال پیگیری و بررسی کلیه موارد و پیدا کردن راهی برای ثبت مجدد گوشی های در بازار است تا آنرا به مردم عزیز اعلام نماید. اما سوالها و چالش های موجود پس از تغییر سیاست گمرک چه خواهد بود ؟

  1. آیا ثبت و رجیستری گوشیها برای جلوگیری از قاچاق به شرکت و یا سازمان خاصی واگذار میشود ؟ 
  2. با وجود هزاران دستگاه ثبت نشده آیا گمرک از دریافت هزینه گمرکی دستگاهها خواهد گذشت ؟ 
  3. با وجود عدم ثبت گوشی ها تکلیف قیمت موبایل و عدم فروش موبایل توسط فروشندگان چه خواهد بود؟

لطفا نظرات خود در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

اخبار جدید رجیستری گوشی های مسافری (اتصال به سرور همتا)
4.5 (90%) 46 votes

منبع: اندروید زوم
بازدید: 14
ارسال نظر
محبوبترین های روز