https://cdn01.zoomit.ir/2019/8/8b054747-b5bc-4c67-b1c7-fb578ecc22b0-400x267.jpg

گوگل پلی Pass برای رقابت با اپل آرکید وارد مرحله آزمایشی شد

امروزه، شرکت های زیادی به خدمات اشتراکی علاقه مند شده اند. اپل پیش از این، خدمات اپل موزیک و آی کلاد و اپل نیوز پلاس را به افرادی پیشنهاد می داد که خواهان آن بودند و در اواخر سال جاری، برنامه ای دیگر با نام اپل آرکید به این فهرست افزوده خواهد شد. ایده ی اصلی اپل آرکید این است که به مشترکان اجازه ی دسترسی نامحدود به بازی های موبایلی را می دهد.

مقاله های مرتبط:

  • اپل آرکید؛ پلتفرم بازی اپل با پرداخت حق اشتراک
  • اپل و سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ میلیون دلاری روی سرویس آرکید

در حال حاضر، این برنامه ایده ای است که هنوز برای دیده شدن جا دارد؛ اما گوگل برای فهمیدن آن صبر نکرده و در حال آزمایش سرویس اشتراکی جدیدی با نام گوگل پلی پس (Google Play Pass) است. مانند اپل آرکید، این برنامه در ازای پرداخت ماهانه ۴.۹۹ دلار اجازه ی دسترسی کاربر به مجموعه ای از برنامه ها را خواهد داد.

سایت Android Police اولین بار به لطف خواننده ای ناشناس که اسکرین شات های زیادی از این برنامه ارسال کرده بود، متوجه این موضوع شد. به نظر می رسد گوگل پلی پس یک قدم از اپل آرکید جلوتر رفته و به جای بازی، هم زمان به بازی و برنامه اجازه ی دسترسی می دهد و تجربه ای عاری از تبلیغات را تضمین می کند.

از عکس های موجود این جمله را می توان خواند: «از بازی های اکشن تا پازل ها و برنامه های تناسب اندام، با گوگل پلی پس به هزاران بازی و برنامه ی ویژه دسترسی خواهید داشت؛ بدون تبلیغات یا هزینه ی دانلود یا پرداخت درون برنامه ای». Android Police صحت این اسکرین شات ها را از گوگل جویا شده و این شرکت تأیید کرده این برنامه در مرحله ی آزمایشی است. متأسفانه گوگل اطلاعات بیشتری از این سرویس نداده است؛ بنابراین نمی دانیم چه زمانی به طور عمومی عرضه خواهد شد.

این امکان وجود دارد که گوگل پلی پس قبل از اپل آرکید عرضه شود. البته، اپل هنوز زمان مشخصی برای عرضه ی اپل آرکید اعلام نکرده و صرفا گفته است این برنامه عرضه می شود. با وجود اینکه گوگل پلی پس در مرحله ی آزمایش قرار دارد، به راحتی می توان فهمید رقابتی بین این دو شرکت در این زمینه راه افتاده است که چه کسی زودتر برنامه ی اشتراکی خود را عرضه می کند.


منبع: zoomit
بازدید: 6
ارسال نظر
محبوبترین های روز