https://cdn01.zoomit.ir/2019/8/17f30686-cf7d-4fb4-91da-840284f84adf-400x267.jpg

هشدار کافه بازار به کاربران: اپلیکیشن CamScanner را حذف کنید

بدافزار ها به آن دسته از اپلیکیشن یا برنامه هایی می گویند که حاوی کد های مخرب برای آسیب به قربانی خود هستند. ویروس ، کرم، تروجان، باج افزار و جاسوس افزار نمونه هایی از بدافزار ها هستند که بسته به هدف سازنده، عملیات خاصی را در سیستم قربانی انجام می دهند.

کافه بازار دقایقی پیش با انتشار اطلاعیه ای به تمامی کاربران اندرویدی سرویس خود هشدار داد اگر اپلیکیشن CamScanner را روی گوشی خود نصب کرده اند، آن را سریعا از پاک کنند. این برنامه ی اسکن اسناد با دوربین گوشی که بیش از ۱۰۰ میلیون نصب در جهان داشته، در به روزرسانی تازه ی خود، حاوی ماژول بدافزاری بوده است که به گفته ی کارشناسان، به صورت پنهانی می تواند دیتا دانلود و دستورهای خاصی روی گوشی قربانی اجرا کند.

کافه بازار پس از حذف این برنامه از فروشگاه اندرویدی بازار، در قسمت «هشدارهای امنیتی» به کاربرانی که پیش تر این برنامه را نصب کرده اند، توصیه کرده است آن را از روی گوشی خود حذف کنند. کافه بازار چندی است با سرمایه گذاری بیشتر در بخش امنیت استور خود، با بررسی برنامه ها پیش از انتشار یا مشاهده ی هر نوع رفتار مخرب یا آزاردهنده برای کاربر در به روزرسانی های بعدی، سعی می کند کیفیت آن ها را افزایش دهد و امنیتشان را برای کاربران تضمین کند.

دیدگاه شما درباره ی این موضوع چیست؟ آیا شما تجربه ی استفاده از اپلیکیشن CamScanner را دارید؟


منبع: zoomit
بازدید: 29
ارسال نظر
محبوبترین های روز