https://cdn01.zoomit.ir/2019/7/b57ee9e8-80cc-42c3-917d-2404cbd30aae-400x267.jpg

آنر اپلیکیشن جدیدی برای کمک به افراد دارای اختلال بینایی منتشر کرد

در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، برند آنر تقریباً پرکار بود و علاوه بر معرفی رنگ جدید برای آنر پی ۲۰ پرو و عرضه آنر بند ۵ در بازار های متعدد، از اپلیکیشن هوشمند جدیدی رونمایی کرد که به کمک افراد دارای اختلال بینایی می شتابد.

این اپلیکیشن که PocketVision نام دارد، با بهره گیری از هوش مصنوعی و دوربین قدرتمند گوشی های سری ۲۰ آنر به کمک افراد می آید. توسط این اپلیکیشن، افراد دارای اختلال بینایی می توانند اسناد، منو ها و هر چیزی که متن شاکله ی اصلی آن را تشکیل می دهد، به راحتی مطالعه کنند. افراد برای مطالعه سه گزینه در اختیار خواهند داشت؛ حالت تبدیل متن به گفتار، حالت بزرگ نمایی و حالت نمایش تصویری منفی.

گزینه ی نخست، همان طور که از نامش پیدا است، متون را به گفتار تبدیل می کند؛ بدین صورت که متن موردنظر توسط دوربین دیده می شود و هوش مصنوعی آن را با صدای بلند برای کاربر می خواند. قابلیت یادشده از زبان های انگلیسی، پرتغالی، چینی، ایتالیایی و آلمانی پشتیبانی می کند. طبق گفته ی آنر، برای افزایش سطح دقت در تبدیل عکس به متن و متن به گفتار از پلتفرم هوش مصنوعی HiAI و OCR استفاده شده است.

گزینه ی بعدی، حالت بزرگ نمایی است که با استفاده از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی سری آنر ۲۰ و لنز تله فوتو ۸ مگاپیکسلی برای بزرگ نمایی، افراد می توانند با درشت سازی متون، آن ها را شفاف تر مشاهده و مطالعه کنند.

در آخر نیز به حالت تصویری منفی می رسیم که با افزایش تضاد رنگ و اعمال بازه ی وسیعی از فیلتر های رنگی روی تصویر، امکان مشاهده متن را ساده تر می سازد.

اپلیکیشن PocketVision در AppGallery گوشی های هواوی دردسترس  قرار دارد و افراد می توانند آن را روی تمام گوشی های آنر نصب کنند؛ اما طبق گفته ی سازنده، برای دریافت بهترین کیفیت باید برنامه را روی گوشی های سری ۲۰ آنر استفاده کرد.

دیدگاه خود را در این رابطه با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع: zoomit
بازدید: 35
ارسال نظر
محبوبترین های روز